Život je o vztazích

12. května 2018 v 12:16 | Adeleide |  K zamyšlení
Za celý svůj život se ani na chvilku neocitnete mimo síť vztahů. Vše, co zažíváte, vnímáte, vidíte a chápete, je možné jen proto, že to vyjadřuje váš vztah k něčemu. Bez posuzování a srovnání nelze nic vnímat ani chápat. Lze říci, že bez vztahů byste vůbec nemohli existovat.

Byla bych ráda, kdybyste při čtení tohoto článku lépe pochopili, kým doopravdy jste, a začali zkoumat různé vztahy, které právě prožíváte.

Byla bych ráda, kdybyste si začali více vážit vaší planety, vašeho těla, rodiny, přátel, nepřátel, vaší vlády i politického systému, vašeho jídla, financí, zvířat, práce, her, vašeho smyslu života, minulosti, budoucnosti i přítomnost...

Byla bych ráda, abyste si vzpomněli, že každý vztah je věčný, a jakmile vznikne, navždy už zůstane součástí vašich vibrací. A veřte, že v tomto okamžiku, kdy se setkává vše, co se doposud stalo, s tím, co se právě stáva, máte tvořivou moc.

Často se stává, že když pozorujete cosi nepříjemné, cosi nežádoucí, myslíte si, že se vás to netýká, že toho nejste součástí, že jste jen vzdáleným, neosobním, nezaujatým pozorovatelem. Jenže takto to není. Už jen vaše pozorování určité situace-bez ohledu na to, jak nezůčastněně si připadáte- z vás činí spolutvůrce této situace. V rámci kontaktů s jinými lidmi se mnozí z vás shodnou na kolektivní představě, jak správně žít. Přesto jste se ani zdaleka na ničem neshodli úplně všichni. Přesto stále vnucujete druhým své vlastní preference v souvislosti s rozmanitými situacemi, které zažíváte.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama