Nový vztah

12. května 2018 v 12:57 | Adeleide |  Deníček
Ahoj, takže v rychlosti. Každý z nás si zažije fůru vztahů, ať už těch šťastných nebo nikoliv. Podělím se s vámi o vlastní zkušenost. Netýká se mě, ale někoho koho znám.

Vždy jsem si myslela, že když jsou spolu dva ve vztahu, tak mají určité hranice, které nemohou překročit. Ať jsou spolu půl roku, rok či několik let, myslím, že tyto hranice by měli zůstat a nepřekračovat se. Hodně holek si v mém okolí stěžuje, že jejich vztah se zasekl na bodě mrazu a neví v čem je chyba. Nevidí však chyby, kterých se dopustili. Zakazují svým partnerům kamarády, zábavy, psaní si s někým na sociálních sití a jediné, co po nich chtějí je pozornost jen pro ně. Ano to může klapat, ale otázka zní jak dlouho?

V každém začátku vztahu, chcete být pro toho druhého ten jediný, ale co budete dělat, až třeba polovička bude v práci? Nemůžete jít přeci ven, když on/ona to má zákazané. Ztracíte kontakty s okolím. Hodně holek i kluků si neuvědomuje, že vztah může jednou skončit a oni zůstanou úplně sami.

Moje kamarádka má vztah, který trvá 3 roky. Má bohatého kluka. Každá by na jejím místě zabíjela a představovala si jaké dárky by dostávala, jak by si spolu užívali, ale bohužel. Ten kluk je takový snob, že pokud nemá ona peníze nikam ji nepozve. Dárek dostane jedině na narozeniny nebo Vánoce. Je na ni hnusný a neustále ji vyhazuje z domu. Zeptala jsem se jí, proč s ním i nadále je? Odpověď byla, protože ho miluju. Teď se zeptám já. Opravdu my holky nemáme takovou hrdost a necháme se sebou tak zametat?

Když se nakonec rozhodla, že od něj odejde a začala si psát s jiným kluke. Neustále srovnávala s tím, že nemá tolik peněz. To opravdu v tomto světě záleží jen na penězích? I když nebudu šťastná, hlavně, že on je bohatý? Včera mi telefonovala a plakala do telefonu jak byl na ni opět hnusný a vyhazoval ji. Její odpověď byla, odejdu od něj až po dovolené na Kanárech. Ona v hloubi duše ví, že ten vztah nemá budoucnost, ale pokračuje v něm.

Budeme neustále trpět chyby našich poloviček? Ve všech odborných knihách se píše, že nejelpsí je mezi partnery komunikace. Ale jak můžete komunikovat s osobou, která nechce? Na otázku co ti je? řekne NIC. Děje se něco? NE. V hlavní řadě by jsme si všichni měli uvědomit, že partneři naše myšlenky opravdu číst neumí. Kolik vztahů se rozpadlo kvůli nedostatku komunikace.

Pro mojí kamarádku cesta není, ta bude navždy zaslepená čísly na kontě. Ale pro nás pro všechny ještě existuje cesta. Vždy je možnost z nefunkčního vztahu odejít. Raději budu šťastná v ČR než brečet na Kanárech. Pokud taky prožíváte nefunkční vztah a zasekli jste se na bodě mrazu, zkuste si promluvit. Jak s partnerem tak sami se sebou, jestli to má vůbec smysl pokračovat.

V novém vztahu vám bude líp, i když si v tento moment neumíte bez polovičky představit život, tak někdo vám může dát víc. Budete raději brečet nad tím, že jste v beznadějné situaci? Nebo ji popadnete za pačesy? Nesnáším, když mi někdo řekne, že to nepochopím proč v takovém vztahu, ten člověk je. Má pravdu nepochopím, protože vždy má člověk jiné možnosti. Když dva mají dítě tak to pochopím, že se snaží to napravit kvůli dítěti. Ale když tam děti nejsou? Co vás drží v tom vztahu? Láska? Nebuďte směšní, při překročení hranic, kdy vás polovička neustále uráží, ignoruje vás, vše je důležitějsí než vy, žádná láska už není.

Jediné co milujete jsou vaše vzpomínky. Ale co z toho máte?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ukyone EmOwen Ukyone EmOwen | Web | 12. května 2018 v 13:29 | Reagovat

No jo vztahy jsou složité

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama