Květen 2018

Nový vztah

12. května 2018 v 12:57 | Adeleide |  Deníček
Ahoj, takže v rychlosti. Každý z nás si zažije fůru vztahů, ať už těch šťastných nebo nikoliv. Podělím se s vámi o vlastní zkušenost. Netýká se mě, ale někoho koho znám.

Vždy jsem si myslela, že když jsou spolu dva ve vztahu, tak mají určité hranice, které nemohou překročit. Ať jsou spolu půl roku, rok či několik let, myslím, že tyto hranice by měli zůstat a nepřekračovat se. Hodně holek si v mém okolí stěžuje, že jejich vztah se zasekl na bodě mrazu a neví v čem je chyba. Nevidí však chyby, kterých se dopustili. Zakazují svým partnerům kamarády, zábavy, psaní si s někým na sociálních sití a jediné, co po nich chtějí je pozornost jen pro ně. Ano to může klapat, ale otázka zní jak dlouho?

V každém začátku vztahu, chcete být pro toho druhého ten jediný, ale co budete dělat, až třeba polovička bude v práci? Nemůžete jít přeci ven, když on/ona to má zákazané. Ztracíte kontakty s okolím. Hodně holek i kluků si neuvědomuje, že vztah může jednou skončit a oni zůstanou úplně sami.

Moje kamarádka má vztah, který trvá 3 roky. Má bohatého kluka. Každá by na jejím místě zabíjela a představovala si jaké dárky by dostávala, jak by si spolu užívali, ale bohužel. Ten kluk je takový snob, že pokud nemá ona peníze nikam ji nepozve. Dárek dostane jedině na narozeniny nebo Vánoce. Je na ni hnusný a neustále ji vyhazuje z domu. Zeptala jsem se jí, proč s ním i nadále je? Odpověď byla, protože ho miluju. Teď se zeptám já. Opravdu my holky nemáme takovou hrdost a necháme se sebou tak zametat?

Když se nakonec rozhodla, že od něj odejde a začala si psát s jiným kluke. Neustále srovnávala s tím, že nemá tolik peněz. To opravdu v tomto světě záleží jen na penězích? I když nebudu šťastná, hlavně, že on je bohatý? Včera mi telefonovala a plakala do telefonu jak byl na ni opět hnusný a vyhazoval ji. Její odpověď byla, odejdu od něj až po dovolené na Kanárech. Ona v hloubi duše ví, že ten vztah nemá budoucnost, ale pokračuje v něm.

Budeme neustále trpět chyby našich poloviček? Ve všech odborných knihách se píše, že nejelpsí je mezi partnery komunikace. Ale jak můžete komunikovat s osobou, která nechce? Na otázku co ti je? řekne NIC. Děje se něco? NE. V hlavní řadě by jsme si všichni měli uvědomit, že partneři naše myšlenky opravdu číst neumí. Kolik vztahů se rozpadlo kvůli nedostatku komunikace.

Pro mojí kamarádku cesta není, ta bude navždy zaslepená čísly na kontě. Ale pro nás pro všechny ještě existuje cesta. Vždy je možnost z nefunkčního vztahu odejít. Raději budu šťastná v ČR než brečet na Kanárech. Pokud taky prožíváte nefunkční vztah a zasekli jste se na bodě mrazu, zkuste si promluvit. Jak s partnerem tak sami se sebou, jestli to má vůbec smysl pokračovat.

V novém vztahu vám bude líp, i když si v tento moment neumíte bez polovičky představit život, tak někdo vám může dát víc. Budete raději brečet nad tím, že jste v beznadějné situaci? Nebo ji popadnete za pačesy? Nesnáším, když mi někdo řekne, že to nepochopím proč v takovém vztahu, ten člověk je. Má pravdu nepochopím, protože vždy má člověk jiné možnosti. Když dva mají dítě tak to pochopím, že se snaží to napravit kvůli dítěti. Ale když tam děti nejsou? Co vás drží v tom vztahu? Láska? Nebuďte směšní, při překročení hranic, kdy vás polovička neustále uráží, ignoruje vás, vše je důležitějsí než vy, žádná láska už není.

Jediné co milujete jsou vaše vzpomínky. Ale co z toho máte?

Den matek

12. května 2018 v 12:34 | Adeleide |  DIY
Po roce je tady opět Den matek. A já sem po dlouhé přídám nějaké DIY na výrobu přáníčka. Jdeme na to, na výrobu budete potřebovat:

  • Pevnější (hrubší) papír
  • Nůžky
  • Barevný provázek (vlnu) a větší jehlu
  • Tužku, fixy nebo pastelky
Papír složte napůl, aby se otvíral jako kniha. Na přední stranu nakreslete tužkou obrys srdce. Po celém jejím obvodu pak udělejte malé otvory například velkou jehlou nebo nůžkami, jeden vedle druhého, pár milimetrů od sebe. Poté vezměte barevný provázek nebo vlnu, protáhněte uchem jehly a provlékejte skrz otvory z jedné strany na druhou.
Jakmile práci dokončíte, udělejte na konci provázku uzlík a máte hotovo. Nezapomeňte dovnitř přání napsat vlídná slova, která vaši maminku potěší.
Přání se srdíčkem z vlny se hodí nejen jako překvapení na Den matek, ale stejně dobře jej využijete jako svatební přání, blahopřání k narozeninám či Valentýnu.


Odstupem získáte jasnější pohled na věc

12. května 2018 v 12:25 | Adeleide |  K zamyšlení
S radostí vám pomůžu zlepšit všechny vaše aktuální vztahy, a to hned teď. Bude však lepší, když se nejprve uvolníte, a podíváte se zároveň se mnou na to, jak obvykle probíhají mezilidské vztahy od narození fyzického téla až po fyzickou smrt. Samozřejmě jste každý jiný, jenže bez ohledu na to, kdy nebo kde jste se narodili nebo v jaké části světa nyní žijete, všude existují typické, převládající vzorce vztahů, nad kterými stojí za to se zamyslet.

Takový přehled vývoje vztahů, které zažíváte ve fyzickém rozměru, vám může pomoct pochopit - bez ohledu na to, jakou vývojovou fází právě procházíte - nespočet mylných přesvědčení, která se lidé předávají už strašně dlouho. Když se odpoutáte od toho, co momentálně prožíváte, a podíváte se na celé spektrum vašeho fyzického lidského života tak, vám bude jasné, jaký má váš život smysl, a budete se moci postavit pevně na nohy a po zbytek života kráčet cestou radosti.

Život je o vztazích

12. května 2018 v 12:16 | Adeleide |  K zamyšlení
Za celý svůj život se ani na chvilku neocitnete mimo síť vztahů. Vše, co zažíváte, vnímáte, vidíte a chápete, je možné jen proto, že to vyjadřuje váš vztah k něčemu. Bez posuzování a srovnání nelze nic vnímat ani chápat. Lze říci, že bez vztahů byste vůbec nemohli existovat.

Byla bych ráda, kdybyste při čtení tohoto článku lépe pochopili, kým doopravdy jste, a začali zkoumat různé vztahy, které právě prožíváte.

Byla bych ráda, kdybyste si začali více vážit vaší planety, vašeho těla, rodiny, přátel, nepřátel, vaší vlády i politického systému, vašeho jídla, financí, zvířat, práce, her, vašeho smyslu života, minulosti, budoucnosti i přítomnost...

Byla bych ráda, abyste si vzpomněli, že každý vztah je věčný, a jakmile vznikne, navždy už zůstane součástí vašich vibrací. A veřte, že v tomto okamžiku, kdy se setkává vše, co se doposud stalo, s tím, co se právě stáva, máte tvořivou moc.

Často se stává, že když pozorujete cosi nepříjemné, cosi nežádoucí, myslíte si, že se vás to netýká, že toho nejste součástí, že jste jen vzdáleným, neosobním, nezaujatým pozorovatelem. Jenže takto to není. Už jen vaše pozorování určité situace-bez ohledu na to, jak nezůčastněně si připadáte- z vás činí spolutvůrce této situace. V rámci kontaktů s jinými lidmi se mnozí z vás shodnou na kolektivní představě, jak správně žít. Přesto jste se ani zdaleka na ničem neshodli úplně všichni. Přesto stále vnucujete druhým své vlastní preference v souvislosti s rozmanitými situacemi, které zažíváte.


Jeden plus jedna

11. května 2018 v 9:38 Literatura
Ahoj, celkem dost dlouho jsem měla pauzu a tak jsem se rozhodla přispět alespoň recenzí na knihu Jeden plus jedna od Jojo Moyesové. Četla jsem od ní všechny knihy a nejkrásnější byla Než jsem tě poznala a poté Život po tobě. Kdyby jste chtěli radu, nějaké čtení k vodě nebo třeba pod stan, doporučuji její knihy. Jeden plus jedna mě bohužel zklamala. Místy to bylo zajímavé, ale děj se točí jen ohledně toho, že dcera hlavní hrdinky Tanzie jede do Skotska na olympiádu z matematiky a bere je tam bohatý Ed, který má na krku vězení. Už od začátku jde vidět jaký bude konec, jako oddechovka fajn, ale nečekat od této knihy žádný zázrak. Kniha se rozjede až na konci při poslední kapitole, což čekat na to 345 stránek nevím no 😂