Symboly tetování

23. dubna 2016 v 21:13 | Adeleide |  K zamyšlení
Probodnuté dýkou.Tato varianta obvykle značí lásku zrazenou a je mocným symbolem srdce zrazeného nebo truchlícího


Prostřelené šípem.Šíp je symbolem směrovaného proudu energie a pronikání.Ve spojení se srdcem představuje trýzeň lásky.

Stromy jsou mocným symbolem regenerace a omlazení i živou připomínkou střídaní ročních dob a životních období.Keltové věžili,že stromy mají duši a jsou to živé bytosti.V keltském umění se větve a kořeny stromů často proplétaly jako mocný symbol propojenosti vědomého a nevědomého světa.

Dlouhé bíle okvětní plátky lilií evokují čistotu a nevinnost,tvar květu ale navozuje i asociace s erotickou láskou a plozením.
Síla ohně vyvoláva strach i obdiv.Plameny,které spalují mytického fénixe a skrze něž se znovu zrodí,symbolizují proměnu a znovuzrození.Tetování ohně může znamenat přerod,ničivou sílu,vášeň či světlo.Plameny pochodní,majáků a svíček evokují také naději,světlo a poznání.
Vytetované hrací kostky jsou metaforou života,protože tak jako nedokážeme ovlivnit nebo předpovědět,jaká čísla padnou,neumíme ani předpovědět budoucnost.I když kostky platí za symbol štěstí,v tetování se častěji objevují ve výjevech varujících před gamblerstvím,někdy v kombinaci s dalšími symboly pokušení,jako jsou hrací karty,alkohol,zbraně či ženy nevalné
Delfín symbolizuje píli,spásu,dobročinnost a lásku k bližnímu.
Říka se,že pavouček spuštěný na vlákně přináší štěstí,protože snáší na zem radost z nebe.Je také symbolem plodnosti a harmonie.
Vcelku logicky se včela považuje i za symbol společenského řádu,píle a čistoty.Symbol dobra a naděje.Také symbolizuje rodinu a světskou moc.
Sovy vystupují jako ztělesnení duchovních vlivů.Pomocníky čarodějů.
Vytetované ptačí pírko může symbolizovat schopnost vzlétnout,ať už v duchovním,citovém či tvůrčím slova smyslu.
Vytetovaný motiv křídel býva prodchnutý duchovní nebo fantaskní symbolikou.Ptačí křídla představují rychlost,povznesení,svobodu a touhu prosadit se.Křídla andělská symbolizují prozření,vedení a ochranu shůry a inspiraci.V křídlech motýlů,vážek,víl a mytických bytostí je ukrytá čarovná moc.
Tygrům se připisují vlastnosti jako síla,dravost,vášeň,smyslnost,krása,rychlost,krutost a zúřivost.V Asii platí tygr za symbol moci,síly a královského postavení.Může být symbolem života i smrti,ale také zla a jeho slepé nebo ničivé síly.Kamenní tygři často střeží domy a budovy.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám tetování?

Ano
Ne
Jak, které

Komentáře

1 mynakedsoul mynakedsoul | Web | 23. dubna 2016 v 21:22 | Reagovat

moc hezky napsaný a hlavně užitečný článek :)

2 Adeleide Adeleide | Web | 23. dubna 2016 v 21:52 | Reagovat

[1]: Děkuji :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama