Nápady holek

25. dubna 2016 v 18:23 | Adeleide |  K zamyšlení
Dneska jsem si tak pročítala různé blogy holek a zjistila jsem jak některé drží hladovky, aby zhubli. Slečna měří 178cm a chce zhubnout na 50kg. To chce být kost a kůže? Na blogu psala jak se prohřešila, protože místo 2x denně se najedla 3x. To mě inspirovalo k tomu přidat članek o poruchách potravy a doufám, že se některé holky vzpamatují, protože tlusté s 64kg opravdu nejsou.

Mentální anorexie:

Mentální anorexie začíná nejčastěji ve věku mezi 14 a 18 lety života, ale může se objevit dříve i později. Často začíná jako reakce na nějakou novou životní situaci či událost, se kterou se daný jedinec nedokáže vypořádat (přechod na střední či vysokou školu, rozvod rodičů, úmrtí v rodině apod.).
Pro anorexii je charakteristické snižování hmotnosti úmyslně vyvolané daným jedincem, které vyvolává jednak snižováním příjmu tekutin a potravy, dále zvyšováním energetického výdeje (cvičení), z dalších prostředků jimi využívanými je vyprovokované zvracení, průjmy či užívání anorektik a diuretik.
Anorexií trpí většinou ženy, ale jsou známy i případy, kdy touto nemocí onemocněli muži. Anorexií trpí v mnohých případech dívky ze sportovních a uměleckých škol - dívky chtějí mít výsledky. To však vede někdy až do extrémů, kdy dívka jí vatu, aby zahnala hlad.

Bulimie:

je jedna z poruch příjmu potravy, stejně jako anorexie. Spočívá v záchvatovitém přejídání a snaze tomuto čelit - úmyslným vyvrhováním potravy, ale také vyvoláváním průjmu, užíváním anorektik či jiných látek k hubnutí se snahou, aby postižený netloustl. Projevuje se zejména u dívek (žen) ve věku 13-18 let, není však výjimkou ani ve vyšším věku a u mužů. Bulimie se léčí pomocí psychoterapie.
Slovo bulimie pochází z latiny (būlīmia), což pochází z řeckého βουλιμία (boulīmia), což je složenina z βους (bous), býk + λιμός (līmos), hlad. Jako první ji takto pojmenoval Galén(2. století n.l), ke specifikaci choroby jinak nazývané "vlčí hlad". Okolo roku 1979 londýnský psychiatrie Gerald Russell oddělil jistý počet pacientek trpících anorexií, které trpěly "zákeřnou obměnou" této choroby. Ta tkvěla v občasném záchvatovém přejídání a ztrátě kontroly nad množstvím zkonzumovaných potravin.
Důkladnější studie poté ukázaly, že cca 40 % anorektiček trpí občasnými záchvaty přejídání a existují osoby, které netrpí anorexií, ale přesto se také často přejídají (třeba i častěji než dvakrát týdně) a tato situace trvá déle než tři měsíce. Bylo tedy jasné, že tyto osoby trpí úplně jinou nemocí, která byla nazvána bulimií (žravostí) a později označena jako žravost psychická (mentální) - (bulimia nervosa).
Tohle vám přijde krásné?:O Holka má mít tvary ne přehnaně, ale má :). Mějte se rády takové jako jste. To že vaše kamarádka má 50kg neznamená, že vy jste tlusté taky ona může být ohodně menší a méně vyspělejší. A vždy když holka zhubne jdou dolů nejdříve prsa.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama